Çocuk Koltukları

17 Mayıs 2017
Yazar :  

Çocuk KoltuklarıAraçlarımızda seyahat ederken emniyet kemeri kullanmaya özen göstermeliyiz. Çünkü bu oluşabilecek kazalarda ölüm ve yaralanma unsurunu en asgari düzeye indirmektedir. Bununla beraber araçlarımı da çocuklarımızla da seyahat etmekteyiz. Bu seyahatleri yaparken en önemlisi çocukların yaşlarına göre emniyetli çocuk koltukları alıp aracımızın arka koltuğuna gerekli donanımlarla sağlamlaştırıp çocukların bu koltuklarda seyahat etmesini sağlamalıyız.

Ülkemizdeki belirli dönemlerde oluşan trafik ölümlü ve yaralanmalı kazalarında 0-15 yaş aralığındaki çocuk sayısı 7500’e yaklaşmaktadır. Bu kazaların önlenmesi için çocuk koltuklarının önemi ve nasıl kullanılıp monte edileceğidir. Yanlış monte edilen ve yanlış kullanılan çocuk koltuklarında, koltukların hiçbir şekilde güvenli olmayacağı çocukları korumayacağı ortaya çıkmaktadır. Gerekli şekilde montelenmiş koltuklarda seyahat eden çocukların can güvenliğini en üst seviyeye çıkarmış oluruz.

Araçlarda çocuklar için imal edilen bu koruma koltukları çocuk yaş aralıklarına göre değişmekte bebek, çocuk ve genç kategorisine girenlerin arasında çocuk sayılmaktadır. Doğru şekilde monte edilmiş çocuk koltukları oluşan kazalarda çarpma etkisini kademeli olarak yavaşlatmaktadır. Bunun yanı sıra durma esnası gerçekleşirken çocuk koltuğundaki çocuklar araç içinden fırlama aracın içindeki bir yere çarpma ile olacak yaralanmalar engel olmaktadır.

Çocuklar için imal edilen koltukların bazen aileler tarafından kullanılmamakta, bu koltukların çocukları sıkacağını bu sebeple çocuklarda huzursuzluk yaratacağını ön görmektedirler. Halbuki çocukların vücut yapılarına göre imal edilen bu koltuklar oluşan kazalarda çocuğun vücudunun belli bir kısmana yönlenecek kuvvetlerin daha çok vücudundaki daha güçlü bölgelere yönlendirilmesi sağlanacak şekilde ve onların ilgisinin odak noktası haline gelebilecek koltuklar imal edilmektedir. Unutulmamalıdır ki günümüz teknolojisinde araç imal eden firmaların en dikkat ettiği husus can güveliği gelmekte bununla beraber araç içindeki çocukların can güvenliğini sağlamak için imal edilen çocuk güvenlik koltukları her ne sebep olursa olsun araçlarımızda çocuk koltukları kullanılmalıdır.

 

Yorum Yazın

Top
hacklink hizmeti backlink hizmeti WebTasarım site kurma seo hizmeti hacklink satış> hacklink web güvenlik web security kaliteli link kasma kaliteli seo hizmeti shell satış/a> kaliteli sitelerden link satın al ucuza link kastirma ucuza seo hizmeti site tasarım web tasarım hosting satın al site analiz hızlı hosting ddos korumalı hosting site yönetimi ucuz hosting site satın al site satışı site kurmak backlink hizmeti backlink satış hacker olma yolları hacklink kasma ucuza backlink hizmeti kaliteli backlink hizmeti kaliteli seo hizmeti Seo Analizi alexa yükseltme uygun fiyatlı seo hizmeti Kurumsal Seo Hizmeti. SEO fiyatları cami halısı cami halısı yıkama cami halı yıkama/a> cami halıları cami halısı modelleri cami halısı yıkama fiyatları cami halısı fiyatları cami halı fiyatları ucuza cami halısı kaliteli cami halısı cami halısı döşeme cami halısı desenleri cami halısı özellikleri cami halı süpürme makinası cami halı çeşitleri cami halı ölçüleri karo halıları karo ofis halıları karo halı fiyatları karo halı ölçüleri istanbul cami halısı İstanbul mescid halısı Cami halısı İstanbul Halı firmaları HALI ALTI ISITMA cami halı ısıtma Laminat parke altı ısıtma Ofis ısıtma Kreş ısıtma Zemin ısıtma yurt halısı Yurt halıları Halı firmaları Modern Yurt halısı