D4 yetki belgeleri ile yeni bir düzenleme.

05 Aralık 2015
Yazar :  

Bakanlığınca 19.06.2013 tarihinde yayınlanan bir genelgede (2013/KDGM- 09/YOLCU genelgesi)  D4 yetki belgeleri ile ilgili ufak bir değişiklik yapılmıştır.2013/KDGM- 07/YOLCU numaralı Genelgenin sadece iki maddesindeki tarih değişmiştir.   

2013/KDGM- 07/YOLCU numaralı genelgenin 3. Maddesinin (a) ve (ç) bentlerinde belirtilmiş olan 30.06.2013 tarihi 30.09.2014 olarak değiştirilmiştir.  

(a) Mevcut Y yetki belgesini D4 yetki belgesiyle değiştirilmesi esnasında, sayısına bakılmaksızın (Y belgesinde sayı kısıtlaması olmamasına rağmen D4 yetki belgesinde en fazla 10 adet araç kaydedilebilmektedir) D4 yetki belgesine kaydedilmiş olan Y yetki belgesinde kayıtlı 10 adetten fazla özmal taşıtlar ile sözleşmeli taşıtlar ve resmi plakalı taşıtlar için; yetki belgesi sahiplerinin talep etmeleri halinde 30/06/2013 tarihine kadar geçerli olacak şekilde taşıt belgesine kaydedilir ve taşıt kartı ücreti alınarak taşıt kartı düzenlenebilmişti. 

(ç)  Valiliklerce verilen Y yetki belgesi ile Bakanlık talimatından (16/8/2004 tarihli ve 13835-30606 sayılı) önceki bir tarihte alınmış il/ilçe trafik komisyonu kararlarına istinaden verilmiş tahditli plakaya sahip otobüslerle iliçi veya şehirlerarası yolcu taşımacılığı faaliyetinde bulunanlar; 30/06/2013 tarihine kadar, 11/6/2009 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Karayolu Taşıma Yönetmeliğine ve Genelgelerine uygun hale getirmek zorundaydı. Yeni düzenlemeler ile D4 yetki belgesine tahditli araç kaydedilememektedir. 

Bu iki bende göre; Y belgesinde kayıtlı araçları ile dönüşüm yaparak, D4 belgesinde 10 dan fazla aracı olan, sözleşmeli taşıtlar, tahditli araca sahip olanlar ve resmi plakalı araç kayıtlı belge sahiplerinin eğer belge bitim tarihleri ileri bir tarih ise 30.09.2014 tarihine kadar belgeleri ile faaliyette bulunabilirler. Ancak bu konumda olan belgelere yeni bir araç kaydedilemez.

0 Yorum 4876 Görüntüleme
Hakan Aykut

Yorum Yazın

Top
hacklink hizmeti backlink hizmeti WebTasarım site kurma seo hizmeti hacklink satış> hacklink web güvenlik web security kaliteli link kasma kaliteli seo hizmeti shell satış/a> kaliteli sitelerden link satın al ucuza link kastirma ucuza seo hizmeti site tasarım web tasarım hosting satın al site analiz hızlı hosting ddos korumalı hosting site yönetimi ucuz hosting site satın al site satışı site kurmak backlink hizmeti backlink satış hacker olma yolları hacklink kasma ucuza backlink hizmeti kaliteli backlink hizmeti kaliteli seo hizmeti Seo Analizi alexa yükseltme uygun fiyatlı seo hizmeti Kurumsal Seo Hizmeti. SEO fiyatları cami halısı cami halısı yıkama cami halı yıkama/a> cami halıları cami halısı modelleri cami halısı yıkama fiyatları cami halısı fiyatları cami halı fiyatları ucuza cami halısı kaliteli cami halısı cami halısı döşeme cami halısı desenleri cami halısı özellikleri cami halı süpürme makinası cami halı çeşitleri cami halı ölçüleri karo halıları karo ofis halıları karo halı fiyatları karo halı ölçüleri istanbul cami halısı İstanbul mescid halısı Cami halısı İstanbul Halı firmaları HALI ALTI ISITMA cami halı ısıtma Laminat parke altı ısıtma Ofis ısıtma Kreş ısıtma Zemin ısıtma yurt halısı Yurt halıları Halı firmaları Modern Yurt halısı