Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi İptali

05 Aralık 2015
Yazar :  

Tehlikeli maddeleri karayolu ile taşıyan ve bu mallarla bir takvim yılı içerisinde miktarının 50 ton ve üzeri doldurma, paketleme, yükleme, gönderme, alma, boşaltma ve/veya tank konteyner taşınabilir tank işletmeciliği işi yapanlar Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB) alması zorunlu hale gelmişti. 

TMFB kapsamında olan iş ve işlemler yapan işletmeler bu faaliyetlerini sonlandırmadan belgelerini iptal edememektedir. İptal edebilecek konumda olanlarda TMFB kapsamında iş yapmadıklarına dair durumlarını resmi bir yazıtla belgelendirmek zorundadır.  

TMFB belgesi alanların aynı zamanda Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD) istihdam etme mecburiyeti başta olmak üzere, bir takvim yılında 50 ton ve üzeri tehlikeli madde kapsamına giren mallarla iştigal etmemesine rağmen TMFB alanlar ve TMFB kapsamındaki faaliyetlerini sonlandıran işletmeler mevcut bulunan TMFB belgelerini iptal etmek istemekteler. ADR Bölüm 3.2 deki Tablo A da yer alan Sınıf 1 (Patlayıcı Maddeler / Nesneler), Sınıf 6 (Zehirli / Bulaşıcı Maddeler) ve Sınıf 7 (Radyoaktif Maddeler) hariç Sınıf 2, Sınıf 3, Sınıf 4, Sınıf 5, Sınıf 8 ve Sınıf 9 kapsamında olan ve bir takvim yılı içerisinde 50 ton altı miktarlarda tehlikeli maddelerle iştigal eden işletmelerin almış oldukları TMFB belgesini iptal edebilmesi için bağlı oldukları vergi dairesinden “son bir yıl içerisinde 50 ton altında tehlikeli madde işi ile iştigal ettiklerine” dair bir belgeyi bağlı oldukları bölge müdürlüğüne ibraz etmeleri halinde belgeleri iptal edilebilecektir.  Tehlikeli maddelerle iştigal eden ve bu tehlikeli maddelerle olan faaliyetini sonlandıran işletmeler ise ilgili kurum ve kuruluşlardan alacakları ruhsat, lisans, izin v.s. belgelerden birinde TMFB kapsamında olan iş ve işlemlerden çekildiğini gösteren bilgileri içeren belgeyi ibraz etmeleri halinde TMFB belgeleri iptal edilebilecektir.

0 Yorum 4644 Görüntüleme
Hakan Aykut

Yorum Yazın

Top
hacklink hizmeti backlink hizmeti WebTasarım site kurma seo hizmeti hacklink satış> hacklink web güvenlik web security kaliteli link kasma kaliteli seo hizmeti shell satış/a> kaliteli sitelerden link satın al ucuza link kastirma ucuza seo hizmeti site tasarım web tasarım hosting satın al site analiz hızlı hosting ddos korumalı hosting site yönetimi ucuz hosting site satın al site satışı site kurmak backlink hizmeti backlink satış hacker olma yolları hacklink kasma ucuza backlink hizmeti kaliteli backlink hizmeti kaliteli seo hizmeti Seo Analizi alexa yükseltme uygun fiyatlı seo hizmeti Kurumsal Seo Hizmeti. SEO fiyatları cami halısı cami halısı yıkama cami halı yıkama/a> cami halıları cami halısı modelleri cami halısı yıkama fiyatları cami halısı fiyatları cami halı fiyatları ucuza cami halısı kaliteli cami halısı cami halısı döşeme cami halısı desenleri cami halısı özellikleri cami halı süpürme makinası cami halı çeşitleri cami halı ölçüleri karo halıları karo ofis halıları karo halı fiyatları karo halı ölçüleri istanbul cami halısı İstanbul mescid halısı Cami halısı İstanbul Halı firmaları HALI ALTI ISITMA cami halı ısıtma Laminat parke altı ısıtma Ofis ısıtma Kreş ısıtma Zemin ısıtma yurt halısı Yurt halıları Halı firmaları Modern Yurt halısı